Charlotte Gainsbourg

Charlotte Lucy Gainsbourg

7,3
9 393 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Charlotte Gainsbourg

Trudno mi ocenić tę aktorkę. Nie można odmówić jej talentu, a jednocześnie jest w niej coś niesamowicie irytującego. Może to ta dziwna twarz z nienaturalną mimiką, przez niektórych uważana za przejaw niebanalnej urody. Jedno jest pewne - nie wybiera sobie prostych ról.

ScarlettElvie

Mam to samo, jej usta są jakieś takie dziwne i przez to jest dla mnie odpychająca, sprawia wrażenie wrednej i jak napisałeś - jej role... Nie będę oceniał wcale.

użytkownik usunięty
Pyrogenus

"sprawia wrażenie wrednej" - w filmach czy kiedy udziela wywiadów itd.?
oglądałam kilka wywiadów i mam zupełnie inne odczucia w stosunku do Charlotte - Gainsbourg kiedy odpowiada na pytania wygląda na zakłopotaną , nie łapie kontaktu wzrokowego , jest stonowana, kulturalna , onieśmielona , niesamowicie subtelna. gdzie ta wredność? trudno wyciągać wnioski co do charakteru człowieka na podstawie np. wyglądu ust :)

Oczywiście w filmach, wywiadów z nią nie widziałem, nie interesuje mnie to, min dlatego jej nie oceniłem. Powinno się tutaj oceniać filmy, nie ludzi. Znałem kiedyś dziewczynę, która na początku bardzo mnie irytowała. Dopiero po bliższym poznaniu dowiedziałem się, że ma wiele problemów, kompleksów itp i w głównej mierze to sprawiało, że była taką "dzikuską", z pozoru nie do ogarnięcia. W dodatku zawsze kierowała swe uczucia w stronę niewłaściwej osoby. Po latach znalazła tego "odpowiedniego" i chyba są szczęśliwi, mają dwójkę dzieci i małe, przytulne mieszkanko. Życzę jej jak najlepiej, chociaż wybrała kogoś innego. I był to dobry wybór...

Jest nostalgicznie-melancholijnie uśmiechnięta , przypomina mi Bjork , też ma właśnie ten magiczny magnetyzm .

ScarlettElvie

Nie można jej jakoś jednoznacznie przekreślić jako aktorki, bo faktycznie role które wybiera, do łatwych nie należą. Jednak dla mnie jest ona 'aktorką z jedną miną' i trochę mnie to w niej drażni...

M3g

Ja staram sie bardzo sobie ją cenić, ale też jakoś nie mogę, wszędzie taka niepozorna, senna, irytująca. Prawda, grywa niebanalne role, za to ją szanuję- ale po prostu nie lubię.

ScarlettElvie

W "Jane Eyre" strasznie mnie irytowała , ale za to w "Jak we Śnie" była świetna,bardzo podobała mi się jej postać. To chyba zależy od filmu, wiadomo są lepsze i gorsze role.

ScarlettElvie

Nie znoszę wszystkich postaci, w które się wciela u Von Triera, jest antypatyczna, odpychająca, odrażająca...To chyba świadczy że jest dobrą aktorką bo prywatnie jest pewnie zupełnie inna

użytkownik usunięty
wawu

Chyba tylko u von Triera - on sam najwidoczniej ma jakieś problemy z kobietami (to, jak je przedstawia w filmach) a sama Charlotte to bardzo utalentowana, subtelna kobieta.

ScarlettElvie

Mam dokładnie to samo. Ta mina wyprowadza mnie z równowagi

milka_8

Ja też! A myślałam, że tylko ja z nią tak mam:)

ScarlettElvie

Myślałam, że tylko ja z nią tak mam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones