PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97088}

21 gramów

21 Grams
7,6 146 545
ocen
7,6 10 1 146545
6,8 28
ocen krytyków
21 gramów
powrót do forum filmu 21 gramów

Namówiłam koleżankę na 21 gramów,zapewniając,że bedzie pod wrażeniem-tak ufałam Innaritu, tak bardzo "Amores.." mi sie podobało...Nie chciałam marudzić,narzekać po projekcji -przecież sama ja namówilam na ten film, ale...
Właśnie. Ten cholernie zdolny meksykańczyk na laurach spoczął...Byłam zachwycona świezościa,talentem innaritu w jego debiucie,nie mogłam sie doczekac kontynuacji...Ale kontynuacji twórczości,tzn dalszego kreatywnego i wrażliwego obserwowania rzeczywistosci co jest niezbędne do "bycia dobrym rezyserem";-), a nie odgrzewania sprawdzonych pomysłów...
Po "Amores..."odniosłam wrażenie, że reżyser i scenarzysta po prostu kipia od różnorodnych pomysłów, że to co tam zaprezentowali to tylko namiastka...Czyzby się okazało,że wykorzystali już cały swój potencjał?
Mam nadzieję, że się mylę...
A co do 21 gramów...Podobało mi się dokładnie to samo co w poprzedniej produkcji. A własciwie filmie po prostu ,bo "producją"możemy nazwać "21.."własnie. Cóż,gra aktórów faktycznie znakomita,Naomi i Sean pokazali co umieją. Czytałam na forum tutejszym,że uzytkownik pewnien (olo?torn?)odniósł wraznie gry wlasnie,sztuczności pewnej...Hmmm...
Jesli to była nuta egzaltacji, niestety,pasowała do tego filmu...Tak,mimo wszystkich plusów(muzyka,klimat i dobre chęci podejmowania ważnych kwestyji;-))nie mogę nie stwierdzić (a bardzo nie chcę) ze scenariusz sie miejscami ociera o banał, pseudoegzystecjalizm, pseudofilozofię, i tak bezsensownie trochę albo złymi narzędziami dotykateorii przypadkowości i predestynacji...

Marudzę-bo (tak po belfersku) od zdolnych dzieciaków dużo więcej można wymagać..;-)

użytkownik usunięty
Iguhaaa

Powiem tak nie widziałem tego filmu i chciałem zasiegnąć opini przed wyborem, po wielce obiecującym tytule tej recenzji, nastepuje całkowite załamanie koncepcji. W koncu sam nie wiem co chciałaś przekazać. Zarzuty pod adresem reżysera, ale z drugiej strony wspaniała gra aktorów i tak dalej. Zastanawiam się co Ty chciałaś zobaczyć bo jesli film, to czemu cos krytykujesz, skoro potem nagle odkrywasz rzeczy ktore przemawiaja na kozyść i to raczej nie są drobne szczegóły( cytuje: "Cóż,gra aktórów faktycznie znakomita,Naomi i Sean pokazali co umieją." i dalej "Tak,mimo wszystkich plusów(muzyka,klimat i dobre chęci podejmowania ważnych kwestyji") Twoja niekonsekwencja jest tragiczna dla Ciebie w skutkach, by dzielić się z kimś wrażeniami nie wystarczą chęci. Pozdrawiam i pozostawiam adres oczekujac riposty na temat filmu barnabanc@wp.pl

ocenił(a) film na 8
Iguhaaa

Czepiasz się na siłę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones